Frau massiert Fu mit Hautcreme

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o pielęgnacji stóp!

Zależy Ci na tym, żeby dobrze wyglądać podczas wakacyjnego wyjazdu? Nie zapomnij o regularnej pielęgnacji stóp! Nie daj się zawstydzić z powodu szorstkich pięt czy mocno „przeterminowanego” lakieru do paznokci! Poznaj pięć faktów na temat pielęgnacji stóp!

FAKT 1 – Bez złuszczania ani rusz!

Nie ma fizycznej możliwości, abyś miała idealnie gładkie stopy bez regularnego oczyszczania naskórka! Stopy codziennie poddawane są dużym naciskom – w końcu to właśnie na nich opiera się całe nasze ciało. Regularne tarcie i duża siła nacisku sprawiają, że naskórek na stopach narasta, tworząc coraz bardziej twardą powłokę. Jeśli nie jest regularnie usuwany, z czasem wysycha i pęka, powodując bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Niezależnie od tego czy użyjesz pumeksu, tarki do stóp czy może skarpetek złuszczających, pamiętaj o regularnym oczyszczaniu skóry – nie tylko na piętach!

2016-06-11-c-01

FAKT 2 – Stopy potrzebują regularnej i kompleksowej pielęgnacji

Krem do twarzy na dzień i na noc, krem pod oczy, krem na rozstępy, cellulit… Kto ma siłę i czas codziennie to wszystko wklepywać… Bywa, że zanim dojdziemy do stóp, tracimy już całkiem zapał do nakładania kolejnych produktów. Warto jednak pamiętać, że stopy nie są niepotrzebnym dodatkiem do reszty naszego ciała, ale bardzo ważnym jego elementem. Brak odpowiedniej higieny i pielęgnacji może doprowadzić do rozwoju wielu poważnych problemów estetycznych w obrębie stóp i łydek, np.: żylaków, obrzęków, nadmiernej potliwości, uczucia ciężkich nóg, grzybicy, odcisków, pękających pięt, otarć, wrastających paznokci i innych.

2016-06-11-c-03

FAKT 3 – Zdrowe stopy to zdrowy organizm!

Wspomnieliśmy już o problemach z układem krwionośnym, które mają swój początek w dolnych częściach naszego ciała. Stojąca praca, niewygodne obuwie, brak aktywności fizycznej – to wszystko prędzej czy później najprawdopodobniej przełoży się na problemy zdrowotne. Pierwszym sygnałem ostrzegawczym są „ciężkie”, opuchnięte nogi, na których zaczynają pojawiać się „pajączki”. Jeśli obserwujesz u siebie podobne objawy, koniecznie przyjrzyj się swojemu stylowi życia i pielęgnacyjnym nawykom. W wielu przypadkach pomoże porządne wymoczenie nóg w specjalnej soli, delikatny masaż i stosowanie specjalnych produktów o działaniu chłodzącym i wzmacniającym skórny układ krążenia.

2016-06-11-c-02

FAKT 4 – Stopy mogą Cię zdobić!

Efektowny lakier na starannie wypielęgnowanych paznokciach, modne wzorki, specjalna biżuteria, tatuaż z henny… Okazuje się, że stopy również mogą robić wrażenie! Nie zapominaj o nich w codziennej gonitwie! Nadejście lata to doskonała okazja, żeby popracować nad stosunkiem do własnych stóp i wdrożyć odpowiednie nawyki pielęgnacyjne!

2016-06-11-c-052016-06-11-c-04