Young woman applying perfume.

Cała prawda o zapachach!

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, to zapach odgrywa w naszym życiu niezwykle istotną rolę! Jeśli jest atrakcyjny dodaje pewności siebie, pozytywnie wpływa na relacje z innymi, a nawet pomaga podczas poszukiwań życiowego partnera. Sprawdź jak skuteczne wykorzystać potęgę zapachów!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki zapachowe z marcowej gazetki sieci Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 14-25.03.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Dlaczego zapach jest ważny?

Wyobraź sobie, że spotykasz wyjątkowo atrakcyjną osobę, która jednak nie pachnie zbyt przyjemnie. Chwilę później zostaje Ci przedstawiona inna osoba – o przeciętnej urodzie i niezwykle przyjemnym, zmysłowym zapachu. Która z nich wyda Ci się bardziej intrygująca? Z kim umówisz się na randkę? Najprawdopodobniej z osobą, która przyjemnie pachnie. Jeśli zadbasz o to, żeby zawsze atrakcyjnie pachnieć, łatwiej będzie ci osiągać sukcesy zarówno w relacjach zawodowych, jak i prywatnych!

2016-05-13-m-07

Ogranicz pocenie!

Jednym z głównych wrogów atrakcyjnego zapachu naszego ciała są bakterie rozkładające pot. Mikroorganizmy rezydujące na naszej skórze sprawiają, że bezwonna wydzielina zaczyna emitować nieprzyjemny dla otoczenia zapach. Istnieje kilka strategii walki z poceniem. Pierwsza z nich polega na stosowaniu antyperspirantów, które hamują naturalne procesy wytwarzania potu. Pot nie wydziela się, bakterie go nie rozkładają, nie ma więc również problemu nieprzyjemnego zapachu. Nieco inaczej działają dezodoranty, które neutralizują nieprzyjemny zapach, a także dzięki zawartości specjalnych substancji, ograniczają rozwój bakterii odpowiedzialnych za rozkład potu.

2016-03-13-c-042016-03-13-c-02

Nadaj ciału przyjemny zapach!

Kiedy uwolnimy się już od nieprzyjemnego zapachu, pora zadbać o to, żeby nadać ciału zmysłową, atrakcyjną woń. W tym celu warto zastosować jeden produktów, które potocznie określamy mianem perfum. W rzeczywistości perfumy to najszlachetniejsza (zawierająca największe stężenie kompozycji zapachowej) odmiana kosmetyków zapachowych. Sprawdź czym różnią się poszczególne produkty, które zaliczamy do tej grupy:

  • perfumy – najbardziej skoncentrowany zapach – zawiera od 25 do 43% kompozycji zapachowej,
  • woda perfumowana – zawiera od 10 do 25% kompozycji zapachowej,
  • woda toaletowa – zawiera od 5 do 10% koncentratu zapachu,
  • woda kolońska – zawiera najmniej – od 3 do 5% kompozycji zapachowej.

2016-03-13-c-052016-03-13-c-01

Zapachy na każdym etapie pielęgnacji

Zapach perfum ci nie wystarcza? Mamy na to radę! Większość ze stosowanych przez nas na co dzień kosmetyków posiada delikatny, naturalny zapach. Istnieje jednak pewna szczególna grupa produktów, do których dodaje się niewielką ilość koncentratu stosowanego do produkcji perfum – nazywamy je kosmetykami perfumowanymi. To doskonale rozwiązanie dla osób, które chcą, aby ulubiony zapach towarzyszył im na wszystkich etapach pielęgnacji. Wyszukane kompozycje zapachowe najczęściej dodaje się do produktów pod prysznic i kosmetyków do pielęgnacji ciała.

2016-03-13-c-07

2016-03-13-c-06