Girl with closed eyes painted on hands

Co robić, żeby rzęsy się nie sklejały?

Marzysz o niebotycznie długich, gęstych i grubych rzęsach? Sprawdź co zrobić, żeby maksymalnie wykorzystać właściwości tuszu do rzęs i jednocześnie uniknąć ryzyka nieestetycznego posklejania włosków. Dzięki naszym radom Twoje spojrzenie zawsze będzie zalotne i hipnotyzujące!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki i akcesoria do makijażu ze styczniowej gazetki sieci Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 15-29.01.2016 lub do wyczerpania zapasów.

RADA 1: Zastosuj specjalną technikę aplikacji mascary!

Ostateczny wygląd rzęs po pomalowaniu zależy od kilku czynników: wyjściowego wyglądu rzęs, jakości tuszu i sposobu malowania. Aby rzęsy się nie sklejały aplikację mascary należy rozpocząć u nasady włosków, dociskając do nich szczoteczkę i przesuwając ją w górę dokładnymi, zygzakowatymi ruchami. Dodatkowo podczas malowania warto obracać szczoteczkę wokół własnej osi. Cała procedura wydaje się być dość karkołomna, niemniej jednak odrobina praktyki wystarczy, aby już po kilku dniach dojść do wprawy w nowym sposobie nakładania tuszu.

2016-01-26-m-02

RADA 2: Nie czekaj aż rzęsy zupełnie wyschną!

Jeśli chcesz delikatnie podkręcić rzęsy szczoteczką lub zalotką, rozczesać je albo po prostu masz zamiar nałożyć drugą warstwę tuszu, nie czekaj aż rzęsy zupełnie wyschną. Idealnym momentem na wykonanie wymienionych zabiegów jest sytuacja, w której pierwsza warstwa tuszu delikatnie przeschła, ale rzęsy nie są jeszcze zupełnie suche. Nakładanie kolejnej warstwy na wyschniętą mascarę to prosta droga do nieestetycznie posklejanych włosków.

2016-01-26-m-04

RADA 3: Wybieraj dobre kosmetyki sprawdzonych marek!

Wygląd rzęs po malowaniu w dużej mierze zależy od jakości tuszu do rzęs. Ważna jest zarówno konsystencja mascary, jak również jakość oraz kształt szczoteczki. Możesz zasięgnąć rady przyjaciółki lub poszukać opinii na forum internetowym, niemniej jednak wybór idealnego tuszu do rzęs jest sprawą na tyle indywidualną, że i tak zwykle jesteśmy skazane na poszukiwania metodą prób i błędów. Testuj więc i szukaj swojego idealnego produktu!

2016-01-26-m-03

RADA 4: Regularnie wymieniaj tusz do rzęs!

Dbaj o to, żeby nie używać przeterminowanego tuszu do rzęs. Wiele kobiet wymienia mascarę dopiero w momencie, w którym kosmetyk wyschnie lub zacznie nieładnie pachnieć. W rzeczywistości tusz do rzęs, podobnie jak każdy inny kosmetyk ma określony termin przydatności. Choć nieznacznie przeterminowany tusz nie wypali nam pewnie od razu dziury w oczach, to na pewno zacznie tracić swoje właściwości. Im starszy tusz, tym większa jest jego gęstość i tym większe ryzyko sklejania rzęs.

2016-01-26-m-01

Wyposażona w nową wiedzę możesz bez obaw kupić najbardziej pogrubiający i zagęszczający tusz, jaki znajdziesz w drogerii!