pytanie-do-kosmetologa

Czy lakier wyszczupla paznokcie?

Makijaż może wyszczuplać. Słyszałam, że podobnie jest z lakierem do paznokci. Zależy mi na tym, bo moje paznokcie wyglądają jak małe łopatki – zupełnie nie są kobiece. Jak je malować, żeby wyglądały trochę lepiej? Może to jednak nie ma znaczenia?

Joanna z Sosnowca

Rzeczywiście optyczne „wyszczuplenie” nie dotyczy wyłącznie makijażu – dobierając odpowiedni strój możemy „stracić” kilka kilogramów, a wybierając odpowiednią technikę malowania paznokci – na chwilę zmodyfikować ich kształt.

Poniżej przedstawiam kilka praktycznych wskazówek:

  • warto zacząć od odpowiedniego opiłowania paznokci – w przypadku krótkiej i szerokiej płytki sprawdzi się kształt prostokąta o zaokrąglonych krawędziach,
  • wybierając lakier polecam szukać jasnych, pastelowych kolorów,
  • w tym przypadku nie są wskazane łączenia różnych kolorów, wzorki itp.,
  • prosty trick pozwoli optycznie wyszczuplić paznokcie podczas malowania – wystarczy zostawić po bokach milimetrowy pasek niepomalowanej płytki – jeśli paznokcie mają dodatkowo kształt łopatek, prosta linia sprawi, że będą bardziej prostokątne.

W naszej aktualnej gazetce znajdzie Pani wiele ciekawych produktów do pielęgnacji dłoni, stóp no i oczywiście paznokci. Serdecznie polecam:

2016-05-13-pyt-032016-05-13-pyt-052016-05-13-pyt-042016-05-13-pyt-022016-05-13-pyt-01