pytanie-do-kosmetologa

Czy zimą można stosować błyszczyki?

Zastanawiam się czy zimą można malować usta błyszczykiem, czy może bardziej pomadką ochronną? Nie chcę rezygnować z koloru, ale usta strasznie mi pierzchną.

Karolina z Lubonia

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosować błyszczyki również zimą. Ważne jednak, żeby były to kosmetyki o dodatkowym działaniu odżywczym, zawierające witaminy, oleje roślinne itp. Zimą usta wymagają intensywnej pielęgnacji, czyli kosmetyków o działaniu nawilżającym, natłuszczającym i ochronnym. Czy postawimy na pielęgnujący błyszczyk, czy na bezbarwną pomadkę ochronną, nie ma tak dużego znaczenia, chociaż faktem jest, że łatwiej o pomadkę, która spełni swoje zadanie, niż o błyszczyk, który intensywnie pielęgnuje skórę warg.

Kosmetyki pielęgnujące usta zadziałają skuteczniej, jeśli przynajmniej raz w tygodniu wykona Pani peeling (np. szczoteczką do zębów) i maseczkę (np. miodem).

Poniżej zamieszczamy promocje na błyszczyki, które znalazły się w naszej styczniowej gazetce. Oferty obowiązują w dniach 15-29.01.2016 lub do wyczerpania zapasów.

2016-01-20-b-1bez-nazwy-52016-01-20-b-1bez-nazwy-6