Fashionable woman with straw hat protects from sun

Jak dbać o opaloną skórę?

Co zrobić, żeby przedłużyć trwałość pięknej, wakacyjnej opalenizny? Jak przywrócić odwodnionej skórze twarzy dobrą formę? Jak pozbyć się nieestetycznych przebarwień? Sprawdź główne zasady pielęgnacji opalonej skóry!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do pielęgnacji twarzy z wrześniowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 9-23.09.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Utrzymanie wakacyjnej opalenizny – oczyszczaj i nawilżaj!

Opalenizna powstaje w wyniku działania promieni słonecznych na powierzchnię naszej skóry. Pod wpływem UV zlokalizowane w naskórku melanocyty zaczynają intensywnie produkować barwnik, który rozprowadzany jest po całym naskórku. Z biegiem czasu barwnik złuszcza się wraz z martwymi komórkami skóry i po prostu znika z jej powierzchni. Nie można tego procesu zatrzymać, można jednak sprawić, że skóra będzie wyglądała zdrowo, a naskórek będzie złuszczał się regularnie bez pozostawiania nieestetycznych plam.

2016-09-15-t-04

Sucha skóra jest bardziej narażona na łuszczenie, dlatego codziennie nawilżaj ją już na etapie oczyszczania. Wybierz kosmetyk z aloesem lub olejkami roślinnymi o działaniu nawilżającym i regenerującym. Stosuj lekki krem nawilżający na dzień i mocno odżywczy krem na noc. Przynajmniej 2-3 razy w tygodniu nałóż maseczkę.

2016-09-15-t-06

Nie zapominaj również o regularnym peelingu – musi być bardzo łagodny, żeby nie usunąć niepotrzebnie zbyt dużej ilości naskórka i nie podrażnić opalonej skóry. Przez jakiś czas zamiast zwykłego peelingu możesz używać np. żelu do mycia twarzy z oczyszczającymi drobinkami (2-3 razy w tygodniu). Takie kosmetyki przeznaczone są do codziennego stosowania, mają więc zwykle łagodniejsze działanie niż tradycyjne peelingi. Nie rezygnuj zupełnie z oczyszczania skóry – całkowity brak peelingu sprawi, że na skórze pojawią się brzydkie plamy.

2016-09-15-t-05

Pozbądź się nieestetycznych pamiątek z wakacji!

Działanie promieni słonecznych na skórę nie ogranicza się wyłącznie do przejściowych problemów z nawilżeniem. Skutki wystawiania cery na działanie promieni słonecznych mogą być dużo bardziej poważne i uwidocznić się dopiero po pewnym czasie od powrotu z wakacji. Sprawdź jakich zmian możesz się spodziewać i co zrobić, żeby sobie z nimi poradzić:

2016-09-15-t-03

  • przebarwienia – powstają kiedy melanocyty wytworzą zbyt dużo barwnika, lub barwnik ten zostanie nierównomiernie rozłożony – możesz sobie pomóc wykonując regularne peelingi (3-4 razy w tygodniu) i stosując kremy rozjaśniające,
  • błyszczenie skóry – słońce wysusza skórę, również tę skłonną do trądziku i nadmiernej produkcji sebum, reakcją na brak wody jest jeszcze bardziej intensywne wytwarzanie łoju – po powrocie z wakacji możesz mieć spory problem z błyszczeniem się skóry i powstawaniem niedoskonałości; pamiętaj o regularnym nawilżaniu – nawodniona skóra wyciszy nadmierną produkcję sebum, unikaj ciężkich tłustych kosmetyków, wybieraj lekkie, matujące płyny micelarne oraz kremy w formie żelu,
  • rozszerzone naczynka – ciepło i promieniowanie słoneczne sprzyja rozszerzaniu się i pękaniu naczynek, aby im pomóc zrezygnuj z wszelkich czynników drażniących, takich jak zmiany temperatury, mocne peelingi, używki itp., wybieraj kosmetyki z witaminą C, K i PP, rutyną, wyciągiem z kasztanowca, arniki i miłorzębu japońskiego.

2016-09-15-t-02