pytanie-do-kosmetologa

Jak nakładać makijaż gąbką w kształcie jajka?

Zauważyłam, że w drogeriach są dostępne gąbki do nakładania podkładu, które wyglądają jak ścięte z jednej strony jajko. Zastanawiam się czy warto kupić taką gąbkę. Jakie są jej zalety?

Maria z Wadowic

Gąbki do makijażu w kształcie jajka cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. To wygodna alternatywa dla zwykłych lateksowych gąbeczek, pędzli i dłoni. Każdy sposób aplikacji podkładu ma swoje wady i zalety. Jajowata gąbka należy do produktów, które są bardzo przyjazne dla kobiet, nie mających dużej wprawy w nakładaniu makijażu (np. przy pomocy pędzelka).

Aby nałożyć podkład przy pomocy gąbeczki 3D należy ją wcześniej zmoczyć i wycisnąć. Dzięki temu nabierzemy dokładnie tyle podkładu, ile potrzebujemy. Można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę sporo produktu. Makijaż nakładamy stemplując skórę gąbką. Jednorazowo na skórze pozostaje naprawdę niewielka ilość kosmetyku, dzięki czemu z łatwością dostosujemy siłę krycia do naszych indywidualnych potrzeb. Gąbka umożliwia uzyskanie bardzo naturalnego i delikatnego efektu. Nie ma mowy o tzw. efekcie maski.

We wrześniowej gazetce sieci DP Drogerie Polskie mamy doskonałą ofertę na taką gąbeczkę. Serdecznie polecamy!

gabeczkakk