Blond woman applying hair conditioner. Isolated on white.

Jak pielęgnować włosy farbowane?

Twoje włosy wreszcie mają wymarzony kolor! Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie fakt, że ich kondycja uległa znacznemu pogorszeniu… Czy to wina farby? Co zrobić, żeby włosy odzyskały dawną formę i zdrowy blask?

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do włosów z czerwcowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 10-24.06.2016 lub do wyczerpania zapasów.

2016-06-11-wlo-01Czy farbowanie równa się osłabieniu włosów?

Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju i jakości farby, a także wyjściowej kondycji włosów. Bywa, że włosy farbowane, szczególnie jeśli farbowaniu towarzyszy rozjaśnianie, potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Jeśli zadbasz o to, żeby dostarczyć im niezbędnych składników odżywczych i nawilżających, przywrócisz im naturalny, zdrowy wygląd!

Problemy, które najczęściej dotyczą włosów farbowanych:

  • nadmierna suchość,
  • rozdwajanie i łamliwość końcówek,
  • wypadanie włosów.

2016-06-11-wlo-03

Jak nawilżyć włosy farbowane?

Postaw na maskę do włosów, która dostarczy im niezbędnych substancji o działaniu nawilżającym. Aby wzmocnić działanie maski nałóż specjalny czepek lub owiń włosy ciepłym ręcznikiem. Warto również zmienić stosowany szampon i odżywkę na takie, które zawierają dodatkowe składniki nawilżające i kondycjonujące włosy, np. aloes, pantenol czy naturalne olejki roślinne.

2016-06-11-wlo-02

Jak wzmocnić włosy farbowane?

Postaw na kosmetyki o działaniu regenerującym. Zawarte w nich składniki aktywne, takie jak keratyna, ceramidy, gliceryna czy aminokwasy odbudują uszkodzenia włosów, zapobiegając tym samym łamliwości i rozdwajaniu końcówek. W drogerii szukaj produktów do włosów farbowanych. Większość z nich przeznaczona jest do włosów jasnych lub ciemnych – oprócz tego, że pielęgnują, dodatkowo przedłużają trwałość koloru.

2016-06-11-wlo-04

Jak ograniczyć wypadanie włosów farbowanych?

Wypadanie włosów ma zwykle wiele przyczyn. Stosowanie agresywnych środków do koloryzacji może być jedną z nich. Warto jednak zwrócić uwagę również na pozostałe powody – dietę, ewentualne zaburzenia hormonalne, okresowe osłabienie organizmu (choroba, ciąża, pora roku) czy stres. Aby ograniczyć wypadanie włosów i przyspieszyć ich wzrost warto stosować specjalne preparaty, które zwiększą ukrwienie skóry głowy, odżywią i dotlenią cebulki włosowe, a także lub przede wszystkim starać się wyeliminować czynniki, które nasiliły utratę włosów. Pomocne mogą okazać się również regularne masaże skóry głowy.

2016-06-11-wlo-05

Pamiętaj, żeby wybierać dobre farby, które oprócz zmiany koloru, mają dodatkowe właściwości pielęgnujące. Dzięki stosowaniu nowoczesnych produktów do koloryzacji unikniesz wielu opisanych w artykule problemów. Pielęgnujące farby do włosów znajdziesz w sklepach sieci DP Drogerie Polskie!

2016-06-11-wlo-06