Hair care concept: beautiful healthy shiny hair with highlighted golden streaks and sakura flowers

Jak pielęgnować włosy suche i zniszczone?

Suche, łamliwe, podatne na uszkodzenia – jeśli właśnie takie są Twoje włosy, skorzystaj koniecznie z naszych rad przedstawionych w poniższym artykule! Nasz ekspert zdradza skuteczne sposoby wzmacniania i regeneracji zniszczonych włosów!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do włosów ze styczniowej gazetki sieci Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 15-29.01.2016 lub do wyczerpania zapasów.

2016-01-18-w-bez-nazwy-19

Co najbardziej szkodzi włosom?

Twoje włosy ostatnio zaczęły wypadać? Stały się cienkie, suche, łamliwe i podatne na uszkodzenia? Wśród licznych czynników, które wpływają na pogorszenie się kondycji włosów, z wieloma mamy do czynienia właśnie zimą. Dowiedz się co szkodzi Twoim włosom, postaraj się wyeliminować maksymalnie dużo negatywnych czynników i zastosuj kompleksową kurację, która skutecznie zregeneruje włosy!

2016-01-18-w-bez-nazwy-202016-01-18-w-bez-nazwy-7

Do czynników, które sprzyjają suchości, łamliwości i rozdwajaniu włosów możemy zaliczyć:

  • nagłe zmiany temperatury, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach,
  • codzienne suszenie/prostowanie/kręcenie włosów,
  • brak stosowania odżywek do włosów,
  • stosowanie źle dobranej pielęgnacji,
  • częste farbowanie złej jakości farbami/ częste rozjaśnianie włosów,
  • dieta uboga w witaminy, minerały, niezbędne białka i tłuszcze,
  • długotrwałe chodzenie w czapce, w kapturze.

2016-01-18-w-przechwytywanie2016-01-18-w-przechwytywanie2

Jak rozpoznać, że włosy wymagają nawilżenia i regeneracji?

Niełatwo przeoczyć pierwsze objawy pogarszania się kondycji włosów. Zwykle zaczyna się od tego, że na szczotce czy w wannie po umyciu głowy zostaje nieco więcej włosów. Stopniowo wypada ich coraz więcej, a fryzura mocno traci na objętości. Włosy stają się suche, a rozdwojone końcówki bardzo łatwo się łamią. W takiej sytuacji należy zastosować intensywną kurację wzmacniającą i regenerującą.

2016-01-18-w-bez-nazwy-21

Jak pomóc zniszczonym włosom?

Aby pomóc suchym i zniszczonym włosom nie wystarczy zmienić szampon czy zrobić przerwę od farbowania. Mocno zniszczone włosy wymagają regularnego stosowania całej gamy dobrych produktów, bogatych w składniki aktywne o działaniu odżywczym i regenerującym:

  • szamponu do włosów – jeśli myjesz włosy codziennie, wybierz szampon przeznaczony właśnie do codziennego stosowania,
  • odżywki do włosów – pamiętaj, że silniejsze działanie mają mniej wygodne odżywki ze spłukiwaniem, jeśli Twoja skóra głowy ma skłonność do przetłuszczania się, aplikację zaczynaj w odstępie kilku centymetrów od skóry, odżywkę należy stosować po każdym myciu włosów,
  • maski do włosów – nakładaj je przynajmniej 2 razy w tygodniu – zastosowanie maski wymaga od Ciebie kilku chwil cierpliwości, staraj się więc planować tę czynność np. na wieczór, kiedy nie będziesz spieszyć się do pracy.

2016-01-18-w-przechwytywanie3

Jakie kosmetyki wybierać? Szukaj przede wszystkim produktów bogatych w substancje nawilżające, odżywcze i regenerujące, takie jak: masło shea, keratyna, pantenol, olejki roślinne (arganowy, jojoba, z awokado, ze słodkich migdałów, oliwa z oliwek), proteiny pszenicy, proteiny jedwabiu, kolagen, ceramidy, koenzym Q i inne.

Nie oczekuj, że wszystkie Twoje problemy znikną po jednym nałożeniu odżywki. Do uzyskania trwałej poprawy kondycji włosów niezbędne jest regularne stosowanie dobrych kosmetyków o bogatym składzie.