Beauty Fashion Model Girl with Pink Hair. Colourful Hair. Colouring hair

Jak zatrzymać kolor włosów farbowanych?

Jesteś zachwycona wyglądem włosów po farbowaniu, ale już po kilku dniach ich kolor zaczyna blaknąć? Nie przejmuj się! Istnieje wiele naprawdę skutecznych metod na przedłużenie trwałości koloru. Jeśli je zastosujesz poprawisz kondycję włosów i zwiększysz odstęp pomiędzy kolejnymi farbowaniami. Dowiedz się jak to zrobić!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do włosów z sierpniowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 16-31.08.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Wybieraj dobre farby

Za intensywność i żywotność koloru w dużej mierze odpowiada jakość farby do włosów. Stawiając na dobre, sprawdzone produkty przekonasz się, że uzyskany podczas farbowania kolor może towarzyszyć ci przez dłuższy czas, a głównym powodem kolejnej koloryzacji będzie wyłącznie pojawienie się odrostu. Warto wybierać produkty, które oprócz zmiany odcienia włosów gwarantują dodatkowe działanie pielęgnujące. Zadbane włosy prezentują się przecież dużo bardziej efektownie.

2016-08-12-wlo-052016-08-12-wlo-03

2016-08-12-wlo-06

Utrwal kolor odżywką

Do farby do włosów niemal zawsze dołączona jest specjalna odżywka, która nie tylko regeneruje włosy, ale również je zakwasza, co w znacznym stopniu przyczynia się do utrwalenia koloryzacji. W kolejnych dniach można dodatkowo stosować zakwaszające płukanki do włosów, które przedłużą uzyskany efekt.

2016-08-12-wlo-012016-08-12-wlo-02

Nie przesadzaj z myciem!

To dziwna rada, ale rzeczywiście każde mycie włosów przyczynia się do utraty koloru. Jeśli Twoje włosy na drugi dzień nadal wyglądają świeżo, może warto myć je właśnie raz na dwa dni? Jeśli nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu czy ułożenia fryzury bez umycia głowy staraj się wybierać delikatne szampony, które nie ingerują mocno w strukturę włosa. Nie szoruj włosów zbyt intensywnie na całej długości, koncentruj się na dokładnym myciu skóry głowy i włosów u nasady. Pamiętaj również, że istnieją suche szampony.

2016-08-12-wlo-07

Wybieraj odpowiednie kosmetyki

Nie wszystkie składniki kosmetyków do pielęgnacji włosów służą długiemu utrzymywaniu się koloru. Szczególne zasługi w tym zakresie przypisujemy olejowi z awokado, winogron, migdałów i jojoba. Doskonale sprawdzają się również wzmacniające włosy magnez i ceramidy oraz witamina E, która chroni włosy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Podobne właściwości mają zawarte w produktach do włosów silikony. Jeśli zależy ci na intensywnym i długotrwałym kolorze, w szamponach, odżywkach i maseczkach do włosów szukaj właśnie tych składników.

2016-08-12-wlo-03

Chroń włosy przed działaniem promieni słonecznych

Promieniowanie ultrafioletowe to prawdziwy zabójca koloru, nie tylko tego stworzonego w sposób sztuczny. Przypomnij sobie jak wyglądały twoje włosy po przyjeździe z letnich kolonii – ileż było na nich jasnych pasm, po których za kilka lub kilkanaście tygodni nie było już najmniejszego śladu. Masz dwa wyjścia – albo unikać wystawiania włosów na działanie promieni słonecznych, albo stosować kosmetyki do włosów z naprawdę wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

2016-08-12-wlo-04

Jeśli mimo zastosowania wymienionych zabiegów włosy nie wyglądają dobrze, zastosuj szampon koloryzujący, który pomoże ci przetrwać do kolejnego farbowania.

2016-08-12-wlo-08