Pretty young blonde pretty girl at beach. Makeup arist making make up for woman care about look in summer. Summertime beauty concept.

Lekki makijaż na lato – 5 zasad, które musisz znać!

Czy wiesz co zrobić, żeby dostosować swój makijaż do aktualnej pory roku? Sprawdź jakie tricki warto zastosować, żeby dobrze wyglądać nawet podczas największych upałów! Latem wcale nie musisz rezygnować z makijażu!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do makijażu z lipcowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 15-29.07.2016 lub do wyczerpania zapasów.

ZASADA 1 – Zrezygnuj z ciężkich kosmetyków!

Postaw na lekki podkład, który nie obciąży skóry i nie wywoła efektu maski. Jeśli nie masz problemów z cerą, wybierz po prostu krem BB. Latem doskonale sprawdzają się pudry i podkłady mineralne, które idealnie wtapiają się w naszą skórę, zapewniając niezwykle naturalny efekt. Staraj się stosować jak najmniej warstw kosmetyków – każda dodatkowa warstwa to większe ryzyko powstania nieestetycznych plam czy „spłynięcia” makijażu.

2016-07-16-mak-2ZASADA 2 – Postaw na naturalny wizerunek!

Ciemny smoky eyes to nie jest najlepszy wybór na upały – no chyba, że na wyjątkowo elegancki wieczór. Na co dzień polecamy lekki, niemal niezauważalny makijaż z delikatnymi kolorystycznymi akcentami nawiązującymi do barw lata. W wyjątkowo gorące dni kolorowe cienie do oczu możesz zamienić na naturalny błyszczyk lub delikatny róż. W chłodniejsze dni zaszalej z kolorem – postaw na optymistyczne i pełne energii letnie kolory inspirowane barwami przyrody!

ZASADA 3 – Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej!

Krem z filtrem to obowiązkowy punkt w każdej letniej kosmetyczce. Jeśli zależy ci na dobrej kondycji cery, ochronę przeciwsłoneczną stosuj również na etapie wykonywania makijażu. W drogeriach dostępnych jest coraz więcej podkładów i pudrów, które zawierają filtry przeciwsłoneczne, zarówno te naturalne, które zapewniają stosunkowo niewielką ochronę, jak również mocniejsze filtry chemiczne.

2016-07-16-mak-1ZASADA 4 – Wybieraj trwałe kosmetyki!

Latem najlepiej postawić na kosmetyki wodoodporne. Warto również zapoznać się z coraz szerszą ofertą baz pod makijaż i produktów utrwalających. Takie kosmetyki doskonale sprawdzają się podczas ważnych uroczystości (np. ślub), kiedy to mimo upalnej pogody musimy wystąpić w pełnym, niemal wieczorowym makijażu. Wodoodporna mascara czy eyeliner to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które wybierają się na plażę czy na basen.

ZASADA 5 – Bądź gotowa na szybkie poprawki!

Podczas upałów warto mieć przy sobie całą gamę akcesoriów i kosmetyków, które pomogą poprawić lub odtworzyć makijaż w kryzysowej sytuacji. Poniżej krótka lista takich produktów:

  • chusteczki higieniczne do osuszenia spoconej twarzy,
  • składane lusterko,
  • chusteczki matujące i/lub chusteczki z odrobiną pudru, które pomogą zminimalizować świecenie się skóry
  • puder w kamieniu,
  • róż w kamieniu – róż bardzo szybko ściera się i blednie, tym bardziej jeśli intensywnie się pocimy,
  • wodoodporny tusz, eyeliner lub kredka do oczu,
  • delikatny błyszczyk w cielistym kolorze, najlepiej z filtrem UV,
  • gumka do włosów, jeśli mamy długie włosy,
  • chusteczki do demakijażu na wypadek gdyby nie dało się już nic uratować.

2016-07-16-mak-1