Portrait of young man with anti- aging cream, skincare

Mity na temat męskiej pielęgnacji ciała – cz. 2

Dziś kolejna porcja mitów na temat męskiej pielęgnacji! Przeczytaj koniecznie, jeśli chcesz dowiedzieć się czym produkty 2w1 różnią się od zwykłych odpowiedników i dlaczego mężczyźni potrzebują balsamów do ciała!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na męskie kosmetyki z majowej gazetki sieci Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 13-27.05.2016 lub do wyczerpania zapasów.

2016-05-13-m-082016-05-13-m-01

MIT 4 – Mężczyzna powinien stosować kosmetyki związane z higieną. Pielęgnacja to „babska” dziedzina.

Skoro kobiety potrzebują balsamu do ciała, czy kremu do twarzy, to dlaczego mężczyźni mieliby unikać tego typu kosmetyków? Wszyscy przecież jesteśmy ludźmi, mamy praktycznie tak samo zbudowaną skórę (nieznaczne różnice dotyczą głównie grubości) i podobne potrzeby. Dlaczego więc mężczyźni tak rzadki sięgają po kremy?

2016-05-13-m-06

Powodów jest kilka:

  • obawy co pomyślą inni – wielu mężczyzn zamiast mieć swoje, podkrada kosmetyki swoim partnerkom,
  • wpojone za młodu przekonanie, że stosowanie kosmetyków jest niemęskie,
  • brak wiedzy dotyczącej pielęgnacji – wielu panów nie zdaje sobie sprawy jak prosto można pozbyć się niektórych problemów estetycznych lub nawet tych problemów nie zauważają,
  • ignorowanie potrzeb związanych z pielęgnacją – „mam suchą skórę i co z tego” i inne.

2016-05-13-m-03

Jak widać nie chodzi o to, że panowie pielęgnacji nie potrzebują, ale bardziej o to, że na drodze do zakupu i stosowania kosmetyków, mężczyźni muszą pokonać sporo przeszkód.

MIT 5 – Im mniej tym lepiej – idealne dla mężczyzn są produkty 2w1 i 3w1

Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb męskiej skóry. Są panowie, którzy nie mają większych problemów estetycznych – oni mogą korzystać z wygody, jaką zapewniają produkty 2 i 3w1, np. żel pod prysznic z szamponem do włosów.

2016-05-13-m-02

W przypadku jakichkolwiek kłopotów ze skórą czy włosami, warto postawić na indywidualnie dobrane, specjalistyczne kosmetyki. Dobrym przykładem jest szampon przeciw wypadaniu włosów, który jest może nieco bardziej uciążliwy w użyciu (niż szampon z żelem pod prysznic), ale wzmacnia włosy i przyspiesza ich wzrost.

2016-05-13-m-04

Tak naprawdę większa ilość kosmetyków może być kłopotliwa jedynie w przypadku częstych wyjazdów, wyjść na siłownię itp. W domowym zaciszu to w większości przypadków wyłącznie kwestia przyzwyczajenia. Jeśli nie chcesz nosić ze sobą kilku sporych butelek, poszukaj miniproduktów, które idealnie sprawdzają się w podróży.

2016-05-13-m-07

Pierwszą część artykułu możesz przeczytać TUTAJ. Już wkrótce kolejna porcja mitów!

2016-05-13-m-05