The girl sunbathes with painted cream smiley face on the back

Poznaj ABC ochrony przeciwsłonecznej!

Zanim wyjedziesz na wakacje, zapoznaj się koniecznie z podstawowymi zasadami stosowania kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym. Czy wiesz, że jedna aplikacja nie wystarczy, żeby uchronić skórę przed zmarszczkami, przebarwieniami i nowotworami?

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do pielęgnacji twarzy z lipcowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 15-29.07.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Aby skutecznie ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, trzeba zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat aplikacji produktów z filtrem UV. Nieumiejętnie nakładane zamiast pomóc – zaszkodzą. Jak to możliwe? Podam przykład. Jesteś pewna, że Twoja skóra jest należycie chroniona, więc spędzasz cały dzień na plaży. Wieczorem okazuje się, że skóra jest mocno poparzona. Gdybyś nie była przekonana, że zapewniłaś skórze ochronę, pewnie nie spędziłabyś na plaży tylu godzin… Jeśli filtry są stosowane niewłaściwie – nie zapewniają nam skutecznej ochrony!

2016-07-16-twa-3

Ważne informacje na temat stosowania kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym:

  • o intensywności ochrony przeciwsłonecznej świadczy wysokość współczynnika SPF – im wyższy, tym lepsza ochrona,
  • jeśli nie zależy nam na opaleniźnie, warto wybierać nawet najwyższe filtry, jeśli jesteśmy uzależnieni od brązowego koloru skóry, na ciało wybierzmy kosmetyk z niższym współczynnikiem ochrony, ale na twarz, uszy, ramiona itp. już koniecznie z wyższą wartością SPF,
  • warto stosować produkty, które chronią zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA,
  • nawet najmocniejsze kosmetyki nie blokują promieniowania w 100% – jeśli nie możesz się opalać (np. ze względów zdrowotnych) załóż ubranie, które ochroni cię przed słońcem,
  • kosmetyk z filtrem należy nakładać ok. 30 min. przed wyjściem z domu,
  • krem należy nakładać naprawdę grubą warstwą – nie tak jak zwykły krem do twarzy, raczej jak balsam na poparzoną po opalaniu skórę,
  • aplikację należy powtarzać co 2 godziny plus po każdej kąpieli, aktywności fizycznej związanej z poceniem się itp.,
  • jeśli planujemy częste kąpiele warto postawić na kosmetyk wodoodporny,
  • naszym włosom i ustom również należy się solidna dawka ochrony przeciwsłonecznej – przed wyjazdem na urlop kup pomadkę ochronną i mgiełkę do włosów z filtrem UV.

2016-07-16-twa-2

O czym jeszcze warto pamiętać przed wyjazdem na wakacje?

1) Nie zapomnij zabrać ze sobą kosmetyku do oczyszczania i/lub demakijażu. W lato skóra mocno się poci, wytwarza również więcej sebum – odpowiednia higiena uchroni cię przed powstawaniem niedoskonałości.

2016-07-16-twa-1

2) Wiesz już, że kosmetyk z filtrem nie blokuje całości promieni słonecznych docierających do skóry – część z nich zadziała na naskórek wysuszająco i osłabiająco. Na urlop zabierz dobry krem do twarzy, który uzupełni niedobory nawilżenia i dostarczy skórze solidną dawkę substancji o działaniu regenerującym.

2016-07-16-twa-1

3) Jeśli masz cerę naczynkową, nie zapomnij o kosmetykach, które wzmocnią delikatny skórny układ krwionośny. Promienie słoneczne sprzyjają rozszerzaniu się i pękaniu naczynek, a więc powstawaniu tzw. pajączków. Jeśli chcesz temu zapobiec i ograniczyć czerwienienie się skóry w okresie letnim, koniecznie zastosuj dobrej jakości pielęgnację.

2016-07-16-twa-2