Tanned well-groomed feet amid tropical turquoise sea

SOS dla skóry po urlopie!

Po urlopie Twoja skóra jest mocno przesuszona? Sprawdź jak o nią zadbać, żeby przedłużyć trwałość pięknej, wakacyjnej opalenizny! Poznaj skuteczne sposoby na regenerację zniszczonej skóry dłoni i stóp!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do pielęgnacji ciała z wrześniowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 9-23.09.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Pozbądź się tego, co niepotrzebne!

Peeling – schowany w najgłębszy zakamarek szafki, żeby nie kusił. Żeby jak najdłużej utrzymać opaleniznę – najbardziej widoczną pamiątkę z wakacji. To błąd! Skóra po urlopie potrzebuje intensywnego oczyszczenia i regeneracji.

przechwytywanie1

Peeling:

  • usuwa tylko martwe komórki, które i tak za chwilę się złuszczą – nie „odbiera” Ci opalenizny, a jedynie usuwa jej negatywne skutki,
  • chroni przed powstaniem nieestetycznych plam, które powstają w wyniku nierównomiernego złuszczania się opalonej skóry,
  • odsłania głębsze warstwy skóry, które naprawdę potrzebują Twojej uwagi – ten sam kosmetyk pielęgnacyjny (krem, balsam, maska) zastosowany bez peelingu będzie miał znacznie słabsze działanie,
  • pomoże oczyścić zniszczoną, twardą i pogrubioną skórę stóp – to duży problem w przypadku osób, które całe lato chodzą w odkrytym obuwiu.

przechwytywanie2

Zatankuj swoją skórę!

Nawilżanie mocno odwodnionej skóry można porównać do tankowania samochodu – bez odpowiedniej ilości wody nie ma szans na to, żeby skóra funkcjonowała w sposób prawidłowy. Latem tracimy bardzo dużo wody – w wyniku działania wysokiej temperatury woda po prostu paruje. Sytuację dodatkowo komplikuje wystawienie skóry na działanie promieni słonecznych, które również sprzyjają utracie nawilżenia oraz osłabieniu naturalnych zdolności ochronnych i naprawczych.

bez-nazwy-8przechwytywanie3

Skórę warto nawilżać od wewnątrz i z zewnątrz. Należy pić minimum 2-3 litry płynów na dobę. Najlepszym jej źródłem są domowe, dietetyczne zupy, wyciskane soki, warzywa i owoce bogate w wodę (ogórek, arbuz) no i oczywiście zwykła woda mineralna, bez której latem nie powinniśmy nawet wychodzić z domu. Zewnętrznie należy przynajmniej dwa razy dziennie nakładać na skórę kremy i balsamy o silnym działaniu nawilżającym. Wiemy już, że wykonując dokładny peeling, znacznie zwiększamy skuteczność tego typu kosmetyków.

przechwytywanie4

Regeneracja – intensywna stymulacja skóry

Oprócz kosmetyków o działaniu nawilżającym należy stosować również produkty, które naprawią uszkodzenia wywołane podwyższoną temperaturą, promieniowaniem UV i odwodnieniem. Tutaj najlepiej sprawdzą się bogate kosmetyki o działaniu odżywczym, regenerującym i odbudowującym. Takie produkty najlepiej nakładać na noc, kiedy skóra ma największe możliwości regeneracyjne. W przypadku skóry mocno uszkodzonej po opalaniu produkty o działaniu regenerującym warto wsmarować w skórę kilka razy dziennie.

bez-nazwy-10przechwytywaniejj