Curly blond hair close-up isolated on white

Sposób na rozdwajające się końcówki!

Masz 2 razy więcej końcówek niż włosów na głowie? Czas z tym skończyć! Zanim wybierzesz się do fryzjera, żeby drastycznie skrócić swoją fryzurę, poznaj sprawdzone sposoby na regenerację suchych i zniszczonych końcówek ze skłonnością do rozdwajania się!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do pielęgnacji i regeneracji włosów z lutowej gazetki sieci Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 15-26.02.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Dlaczego włosy się rozdwajają?

Problem rozdwajających się końcówek dotyczy najczęściej osób z długimi włosami – krótkie, ze względu na regularnie podcinanie, są zwykle w lepszej kondycji. Dlaczego po jakimś czasie z jednego włosa zaczynają robić się do spodu dwa włosy?

2016-02-13-wl-01

Włos zabezpieczony jest z zewnątrz łuskami, które w wyniku działania różnych czynników ulegają stopniowemu zniszczeniu. W momencie, w którym łuska przekroczy pewien graniczny poziom uszkodzenia lub zupełnie odpadnie, włos zaczyna się rozdwajać w błyskawicznym wręcz tempie. Rozdwajaniu ulegają końcówki właściwie wszystkich rodzajów włosów – gęstych, cienkich, grubych, kręconych… Jest to proces naturalny, podobnie jak naturalne jest powstawanie zmarszczek na skórze. Warto jednak zaznaczyć, że tak jak w przypadku kondycji skóry, mamy ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Unikając czynników sprzyjających rozdwajaniu i regularnie pielęgnując końcówki, możemy znacznie ograniczyć lub nawet zupełnie wyeliminować proces rozdwajania!

2016-02-13-wl-032016-02-13-wl-022016-02-13-wl-03b

Czynniki nasilające rozdwajanie włosów:

  • wiek i długość włosów, związane z nimi działanie czynników mechanicznych: codzienne pocieranie o ramiona, elementy odzieży itp.,
  • codzienna higiena: mycie, wycieranie (tarcie), szczotkowanie (szarpanie), suszenie włosów, stosowanie złej jakości grzebieni i szczotek,
  • stosowanie kiepskiej jakości kosmetyków,
  • codzienna stylizacja: kręcenie, prostowanie itd.,
  • częste farbowanie lub rozjaśnianie, szczególnie niewystarczającej jakości produktami,
  • czynniki atmosferyczne: słońce, wiatr, wilgoć,
  • stosowanie używek, uboga dieta, która osłabia kondycję włosów.

Jak walczyć z rozdwajaniem końcówek?

Przede wszystkim należy w miarę możliwości unikać lub ograniczać czynniki wymienione na powyższej liście. Drogim elementem profilaktyki jest regularna pielęgnacja. Warto zaznaczyć, że zniszczone włosy wymagają czegoś więcej niż tylko nałożenie odżywki raz na kilka dni. Warto pomyśleć o kompleksowej kuracji regenerująco-odżywczej, która pomoże nam nadrobić dotychczasowe zaniedbania pielęgnacyjne. W skład takiej kuracji wchodzi oczywiście regenerujący szampon i odżywka, ale też inne kosmetyki, które zdecydowanie bardziej kojarzą nam się z pielęgnacją twarzy. Mowa o różnego rodzaju ampułkach, serach, maseczkach, koktajlach itp. Takie kosmetyki nakładamy zwykle 2-3 razy w tygodniu.

2016-02-13-wl-04

Warto pamiętać o zasadzie, że im „cięższe” kosmetyki i im większa jest skłonność naszych włosów do przetłuszczania się, tym niżej powinniśmy nakładać produkty – w skrajnych wypadkach wyłącznie na same końcówki.

2016-02-13-wl-05