Portrait close up of young beautiful posing woman

Twoja skóra muśnięta słońcem!

Zbliża się lato, które wielu osobom nieodłącznie kojarzy się z piękną opalenizną. Niestety urlop trwa zazwyczaj 2-3 tygodnie, a i nie każdy z nas ma możliwość wylegiwania się na działce czy w przydomowym ogródku… Co zatem zrobić, żeby przez większą część wakacji nie patrzeć ze smutkiem na bladą skórę? Jak opalać się zdrowo i bezpiecznie bez niepotrzebnego narażania skóry na powstawanie groźnych dla życia nowotworów?

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do makijażu z majowej gazetki sieci Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 13-27.05.2016 lub do wyczerpania zapasów.

2016-05-13-mak-06a

Urlop od słońca

Coraz częściej słyszymy o lawinowym wzroście zachorowań na nowotwory skóry. W sporej części za rozpowszechnienie się tej śmiertelnej choroby odpowiada moda na opalone ciało, które od wielu lat jest niemal synonimem zdrowia i atrakcyjności. Czy możliwe jest posiadanie apetycznej, muśniętej słońcem skóry, bez narażania się na poważne konsekwencje zdrowotne? Tutaj z pomocą przychodzą nam kosmetyki, które potrafią zastąpić słońce!

2016-05-13-mak-04

Samoopalacze – błyskawiczny i intensywny efekt!

Samoopalacze możemy nazwać słońcem w butelce! Już po jednej aplikacji samoopalacza skóra staje się intensywnie brązowa, a efekt utrzymuje się około tygodnia. Po tym czasie aplikację należy powtórzyć. Samoopalacz zapewnia skórze intensywny kolor, co możemy zaliczyć zarówno do jego zalet, jak i wad. Nieumiejętnie nałożony może pozostawić na skórze nieestetyczne i trudne do zmycia plamy. Podobny, niekorzystny efekt możemy uzyskać nakładając ten kosmetyk na mocno przesuszoną skórę. Podsumowując, zdecydowanie polecamy, ale warto być ostrożnym podczas aplikacji.

2016-05-13-mak-02

Balsamy brązujące – opcja dla ostrożnych

Balsamy brązujące stopniowo i delikatnie nadają jasnej skórze odcień naturalnej opalenizny. Po każdej kolejnej aplikacji skóra staje się odrobinę ciemniejsza, a kolor utrzymuje się przez cały czas stosowania balsamu plus kilka – kilkanaście dni – do momentu aż zabarwiony naskórek naturalnie się złuszczy. Balsamy brązujące działają bardzo podobnie do samoopalaczy, ale łatwiej nad nimi „zapanować”. Są idealne dla osób, które oczekują naturalnego efektu lub nie mają jeszcze wprawy w nakładaniu samoopalaczy.

2016-05-13-mak-01

Bronzery i inne kosmetyki do makijażu – efekt na chwilę

Nie każdemu odpowiada trwałe barwienie skóry przy pomocy kosmetyków. Alternatywą dla produktów samoopalających i brązujących jest zwykły makijaż. Możemy tutaj wyróżnić bronzery i róże w odcieniu brązu, a także ciemniejsze podkłady i pudry stosowane w konturowaniu twarzy. Warto pamiętać, że ciemniejszy makijaż powinien podkreślać niektóre części twarzy (np. kości policzkowe) lub po prostu ją modelować. Nie warto nakładać na całą twarz wyraźnie ciemniejszego podkładu czy pudru, bo niezwykle łatwo w ten sposób uzyskać komiczny, teatralny efekt. Jeśli chcesz przyciemnić skórę, nałóż bronzer lub makijaż na całą skórę (twarz, szyja i dekolt) – unikaj tworzenia na linii żuchwy wyraźnej granicy pomiędzy „opaloną” i „nieopaloną” skórą.

2016-05-13-mak-05

Jesteś gotowa na bezpieczną dawkę słońca? Który kosmetyk wydaje Ci się najlepszym rozwiązaniem?

2016-05-13-mak-03