Portrait of a young woman with wrinkles on his forehead on white background

Zmarszczka zmarszczce nie równa!

Na Twojej skórze zaczęły się pojawiać zmarszczki? Zerkasz na półkę z kosmetykami w drogerii i nie masz pojęcia jaki krem wybrać? Skorzystaj z naszej małej ściągi i wybierz kosmetyk dla siebie! Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek, nasz personel bardzo chętnie Ci pomoże!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do pielęgnacji twarzy (również produkty przeciwzmarszczkowe) z majowej gazetki sieci Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 13-27.05.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Etap I – profilaktyka

Kremy odżywcze i nawilżające – możemy je określić jako pierwszy krok w skutecznej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Stosowanie kremu odżywczego i/lub nawilżającego to niezbędny element profilaktyki. Jeśli chcesz, żeby zmarszczki pojawiły się u Ciebie jak najpóźniej, zacznij go stosować jak najwcześniej!

2016-05-13-t-07

Krem regenerujący – jego zadaniem jest naprawienie tego, przed czym nie uchronił nas krem odżywczy. Kremy regenerujące uzupełniają niewidoczne gołym okiem ubytki w strukturze skóry, zapobiegając powstawaniu kolejnych zmian, które z kolei prowadzą do powstawania zmarszczek. Regeneracja to ostatni etap, na którym jesteśmy jeszcze w stanie powstrzymać proces powstawaniem zmarszczek.

2016-05-13-t-06

Etap II – pierwsze oznaki starzenia się skóry

Kremy ujędrniające – polecane dla osób, które zaobserwowały nie tyle pojawienie się pierwszych zmarszczek, ale delikatną utratę jędrności i elastyczności skóry. Kremy te pomagają wzmocnić naturalne rusztowanie, na którym umieszczona jest skóra, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu kolejnych zmian. Możemy je również nazwać kremami na zmarszczki grawitacyjne.

2016-05-13-t-05

Kremy na zmarszczki strukturalne – klasyczne kremy przeciwzmarszczkowe, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny, wypełniając od środka drobne zmarszczki. Regularne stosowanie takich kosmetyków pozwala zredukować istniejące zmiany i zapobiegać powstawaniu kolejnych.

2016-05-13-t-04

Kremy na zmarszczki mimiczne – niekiedy nazywamy je kremami botox-like. Ich zadaniem jest naśladowanie działania toksyny botulinowej, która blokuje połączenia pomiędzy nerwami i mięśniami, zmniejszając lub nawet całkowicie likwidując zmarszczki mimiczne. Kremy botox-like sprawdzają się w walce ze zmarszczkami wokół oczu, ust i zmarszczkami na czole.

2016-05-13-t-02

Etap III – intensywna odbudowa i regeneracja

Kremy liftingujące – mocniejsza wersja kremów ujędrniających. Ich zadaniem jest poprawa kondycji skóry tak, aby zmniejszyć problem wiotkości i opadania. Kremy liftingujące stosujemy w przypadku opadającej skóry powiek, policzków i utraty owalu twarzy.

2016-05-13-t-03

Kremy przeciwzmarszczkowe 50 i 60+ – działają podobnie do kremów przeznaczonych dla młodszych grup wiekowych – są po prostu lepiej dostosowane do zmieniających się potrzeb mocno dojrzałej skóry.

2016-05-13-t-01

Zaprezentowany podział jest oczywiście bardzo umowny. Poszczególne typy kremów przenikają się wzajemnie, oferując nam bardzo szeroki wachlarz możliwości. Krem przeciwzmarszczkowy ma przecież także właściwości regenerujące. Z kolei krem regenerujący, ze względu na fakt, że w dłuższej perspektywie chroni nas przed powstawaniem zmarszczek, możemy nazwać przeciwzmarszczkowym… Po co więc dzielić kosmetyki przeciwzmarszczkowe? Po to, aby w danym momencie stosować kosmetyk najbardziej precyzyjnie dobrany do aktualnych potrzeb naszej skóry!