porada1

Cera naczynkowa jesienią i zimą – 5 kroków skutecznej pielęgnacji!

Jesień to czas, w którym cera ze skłonnością do nadwrażliwości i problemów naczyniowych wymaga wiele uwagi. Wiatr, zimno i ogrzewanie, przy braku odpowiedniej ochrony, mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia kondycji cery, osłabienia i pękania naczynek, a także pojawiania się na powierzchni skóry licznych zaczerwienień.

Sprawdź, jak pielęgnować cerę naczyniową i wrażliwą w trudnym okresie jesienno-zimowym. Poznaj 5 kroków skutecznej pielęgnacji! W artykule prezentujemy najciekawsze oferty z październikowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 14-28.10.2016 lub do wyczerpania zapasów.

KROK 1 – dostosowane oczyszczanie

Resztki makijażu i codzienne zanieczyszczenia pozostawione na skórze na noc negatywnie wpłyną na jej kondycję. Codziennie rano i wieczorem oczyszczaj cerę przy pomocy preparatu przeznaczonego dla skóry ze skłonnością do czerwienienia się i pękania naczynek. Składniki aktywne zawarte w takich produktach pomogą Ci wzmocnić skórny układ krążenia i zapobiegną powstawaniu „pajączków”.

2016-10-16-t-03

KROK 2 – odpowiednia pielęgnacja

Dodatkową porcję korzystnych dla naczynek składników aktywnych zapewni krem przeznaczony dla cery wrażliwej i skłonnej do powstawania „pajączków”. Krem ma właściwości wzmacniające, ochronne, ale również nawilżające, dzięki czemu znika uczucie pieczenia, szczypania, a także łuszczenie się naskórka. Zmniejszy się problem utraty wody związany z przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach.

2016-10-16-t-04

KROK 3 – intensywna ochrona

Przed wyjściem z domu zawsze nakładaj krem ochronny, który stworzy na powierzchni skóry solidną warstwę izolującą ją od niskiej temperatury i wiatru. Nic tak nie szkodzi cerze naczynkowej jak nagłe zmiany temperatury, których doświadczamy przemieszczając się między ogrzewanymi pomieszczeniami i mroźnym dworem. W słoneczne dni i podczas wyjazdów na narty, nie zapomnij o kremie z filtrem przeciwsłonecznym.

2016-10-16-t-02

KROK 4 – wzmacnianie od wewnątrz

Zadbaj o odpowiedni sposób odżywiania. Jesienią i zimą niestety zwykle spożywamy znacznie mniej zdrowych owoców i warzyw. Aby uzupełnić codzienną pielęgnację skóry wrażliwej i naczyniowej warto uwzględnić w diecie pomarańcze, porzeczki, truskawki, jabłka, borówki, jeżyny, aronię, buraki, pomidory, rośliny strączkowe, herbatkę z czarnego bzu, kakao, orzechy i ryby. Alternatywą jest suplementacja witaminy C, K, PP i rutyny.

2016-10-16-t-01

KROK 5 – makijaż

Zanim poprawisz kondycję swojej wrażliwej, naczynkowej skóry, możesz zatuszować niepożądane zmiany przy pomocy makijażu. Doskonale sprawdzi się dobry podkład oraz punktowo nakładany na naczynka korektor w kolorze zielonym.