pytanie-do-kosmetologa

Jak często nakładać maseczki?

Jak często trzeba nakładać maski? Czy należy wcześniej zrobić peeling? W tym samym dniu, czy może kilka dni wcześniej? Jak to się ma do kremu? Nakładać go dodatkowo po masce czy już nie trzeba?

Katarzyna z Sosnowca

Maski powinniśmy nakładać średnio 2-3 razy w tygodniu, mniej więcej w równych odstępach czasu, np. w poniedziałek, środę i w sobotę. Bezpośrednio przed nałożeniem maski należy dokładnie oczyścić skórę przy pomocy żelu do mycia twarzy lub płynu micelarnego. Dodatkowo warto wykonać peeling dostosowany do rodzaju cery. Wszystko robimy w tym samym dniu, z zachowaniem opisanej powyżej kolejności, czyli:

  1. oczyszczanie skóry
  2. peeling
  3. maska

Peeling wykonany przed maską usuwa martwy naskórek i sprawia, że składniki aktywne zawarte w maseczce lepiej wnikają do wnętrza skóry. Maskę dodatkowo można zastosować przed ważnym wyjściem. W takim przypadku peeling należy wykonać dzień wcześniej, ponieważ w niektórych przypadkach, po aplikacji mocnego, gruboziarnistego peelingu, skóra może być lekko zaczerwieniona.

Jeśli chodzi o krem, to wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy stosujemy kosmetyki z jednej linii, czy różne produkty. Składniki aktywne zawarte w masce działają w skórze nawet po zmyciu kosmetyku. Istnieją również maski, których w ogóle nie zmywamy z twarzy, a jedynie wklepujemy lub delikatnie zdejmujemy nadmiar kosmetyku, który się nie wchłonął, np. przy pomocy chusteczki.

W sytuacji, w której maska zostaje na skórze lub stosujemy produkty różnych marek lub z różnych linii, pomiędzy nałożeniem maski a aplikacją kremu warto zrobić kilka godzin przerwy. Jeśli mamy całą linię produktów jednej marki dedykowaną pielęgnacji konkretnego rodzaju cery, możemy nałożyć krem od razu po zmyciu maski. Takie linie zwykle zawierają produkty z podobnymi lub wzajemnie uzupełniającymi swoje właściwości składnikami aktywnymi i nie ma ryzyka, że np. jeden produkt zmieni lub zniesie działanie drugiego.

W październikowej gazetce sieci DP Drogerie Polskie mamy doskonałą ofertę na maseczki do twarzy Dermika:

20161016p1

Polecamy również maski-kompresy na dłonie lub stopy:

20161016p2