ena_2-10-1-2

Jak wybrać odpowiednią gąbeczkę do makijażu

Gąbeczki do makijażu robią w ostatnich miesiącach furorę. I nie ma się co dziwić, bo w porównaniu do klasycznych pędzli ich użycie jest dużo szybsze, prostsze i daje lepsze rezultaty. Tak estetycznego efektu nie uzyskamy też nigdy nakładając podkład dłońmi.

Gąbki pozwalają dotrzeć w trudnodostępne miejsca takie jak zagłębienia powiek czy nosa. Jeśli kupimy gąbkę o odpowiednim kształcie, będziemy mogły szybko nałożyć podkład na większe partie twarzy (czoło, policzki) a jednocześnie dotrzeć w jej zakamarki.

Wbrew pozorom, aby wykonać makijaż gąbką nie jest wcale konieczne kupno kilku wyspecjalizowanych modeli. Dobra gąbka to gąbka uniwersalna, czyli taka, której możemy spokojnie użyć nie tylko do aplikacji podkładu, ale i korektora, rozświetlacza a nawet cienia do powiek.

Jak wybrać gąbkę, która na stałe zagości w naszej kosmetyczce?

Na rynku istnieje mnóstwo modeli a producenci prześcigają się we wprowadzaniu nowinek.     Dziś weźmiemy pod lupę 2 rodzaje gąbek, które cieszą się w ostatnim czasie najlepszymi recenzjami wśród konsumentek, blogerek oraz osób na co dzień profesjonalnie zajmujących się makijażem.

Gąbka do makijażu 3D

Czym się wyróżniają? Przede wszystkim materiałem, który nie zawiera lateksu. Jest to ważne, ponieważ klasyczne, lateksowe gąbki absorbują dużą ilość podkładu. Efekt jest taki, że zamiast na twarz, podkład trafia na gąbkę a tym samym do zrobienia makijażu zużywamy bardzo dużą ilość kosmetyku. Gąbki zawierające lateks, mimo, że ich cena jest niższa, nie są więc ekonomicznym wyborem.

Na co zwrócić uwagę poszukując dobrej gąbeczki typu 3D? Na pewno na jej strukturę. Powinna być ona porowata i przypominać nieco strukturę skóry. Kiedy przyjrzymy się gąbeczce z bliska, powinniśmy zauważyć delikatne mini-pęcherzyki, dzięki którym praca z gąbką będzie łatwiejsza.

Jak używać gąbeczki? Bardzo ważne jest jej zamoczenie przed aplikacją podkładu. Wystarczy, że gąbkę zamoczymy w letniej wodzie, odciśniemy i odsączymy papierowym ręcznikiem. Robimy to po to, by gąbka stała się bardziej miękka. Dzięki temu sprawnie dotrze we wszystkie zakamarki twarzy. Ważny jest też sam sposób rozprowadzania podkładu na twarzy. Należy to robić ruchem stemplującym – nie rozcierać kosmetyku, tylko delikatnie wklepywać go w skórę. Taka technika pozwala uzyskać bardziej naturalny i trwały efekt makijażu.

499114_wiz-horz

Zestaw gąbeczek do makijażu 3D / Gąbka do makijażu 3D INTERVION

Gąbka silikonowa (silisponge)

Sam wygląd gąbeczki może być dla niektórych zaskakujący ponieważ bardziej niż aplikator do podkładu przypomina ona prostokątny kawałek silikonu. Skąd pomysł na taki gadżet? Była to odpowiedź producentów na pojawiające się w serwisie YouTube filmy, w których dziewczyny nakładały podkład silikonową wkładką wyjętą z…..biustonosza! Szybko powstały profesjonalne gąbki wzorujące się na tych właśnie wkładkach.

Jakie są największe zalety silisponge? Silikonowy materiał daje kobietom niesamowitą higienę użytkowania. Dzięki temu, że gąbka nie pochłania praktycznie w ogóle podkładu, aplikator nie stanie się siedliskiem bakterii, co niestety może mieć miejsce w przypadku klasycznych gąbek czy pędzli. Czyszczenie silikonowej gąbki polega po prostu na umieszczeniu jej pod bieżącą wodą. Można też przetrzeć ją jednorazową chusteczką i gąbka jest gotowa do ponownego użycia!

Kolejną zaletą gąbki jest jej ekonomiczność. Mniej podkładu na gąbce = więcej podkładu na twarzy, a to oznacza, że zapas kosmetyku zostaje na dłużej! Ale uwaga – na rynku dostępne są też „silikonowe” gąbki z powłoką poliuretanową. Są one tańsze, za to dużo twardsze i przez to o wiele mniej wygodne w użyciu, ponieważ nie docierają w zakamarki twarzy tak jak oryginalna silisponge.

Jak gąbka sprawdza się przy nakładaniu podkładu? Przede wszystkim świetnie pokrywa wszelkie niedoskonałości cery takie jak powiększone pory czy nierówności.

Dzięki niesamowitej giętkości, gąbeczka dociera tam, gdzie nie radzą sobie pędzle czy opuszki palców.

Technika rozprowadzania podkładu jest taka sama jak w przypadku gąbek 3D – nie rozcieramy kosmetyku tylko wklepujemy go ruchem stemplującym.

3031449638650

Oryginalna gąbka sylikonowa do makijażu – Killys

Obydwa rodzaje gąbeczek znajdziecie w naszych drogeriach.  Serdecznie zapraszamy!