Beautiful model applying eyeliner closeup on eye

Jak zrobić perfekcyjną kreskę?

Perfekcyjna, precyzyjnie wykonana kreska to nieodłączny atrybut kobiecości. Przy jej pomocy swoje oczy ozdabiały kobiety już w okresie starożytności! Sprawdź jak i czym ją wykonać!

W artykule prezentujemy najciekawsze oferty na kosmetyki do makijażu z wrześniowej gazetki sieci DP Drogerie Polskie. Oferty są ważne w dniach 9-23.09.2016 lub do wyczerpania zapasów.

Kreska na górnej powiece to jeden z najstarszych elementów kobiecego makijażu. Przypomnij sobie jak wyglądały starożytne, egipskie władczynie. Nieodzownym elementem ich wizerunku było naprawdę mocno obrysowane oko. W starożytności kreska pełniła nieco inną funkcję niż obecnie. Specjalny, czarny barwnik stosowany w makijażu chronił oczy przed różnymi infekcjami, które w tamtych czasach były powszechne i nie było na nie innego lekarstwa. Obecnie ten powód nie ma dla nas już większego znaczenia, ale tradycja ozdabiania oczu czarną kreską pozostała.

2016-09-15-m-03

Kreska – czym ją wykonać?

Dobrze narysowana kreska to jeden z najbardziej wyrazistych atrybutów kobiecości. Może stanowić zarówno esencję delikatnego, dziennego makijażu, jak również doskonałe uzupełnienie eleganckiego, wieczorowego wizerunku. Kreskę możemy wykonać przy pomocy różnych, dostępnych w drogeriach produktów. Kredka to najstarsze i chyba najbardziej popularne rozwiązanie, nie zawsze pozwala nam jednak uzyskać wystarczająco spektakularny efekt. Kreska jest delikatna i łatwiej się rozmazuje.

Odpowiedzią na te problemy jest eyeliner, dostępny obecnie w wielu różnych odsłonach: w płynie, żelu, pisaku, kałamarzu czy nawet w kamieniu. Niekwestionowaną zaletą eyelinerów jest ich płynna formuła, która umożliwia precyzyjne „dojechanie” do linii rzęs, a nawet zamalowanie przestrzeni pomiędzy nimi. Eyelinery to również gwarancja uzyskania efektu naprawdę głębokiej czerni.

2016-09-15-m-06

Malując kreskę korzystamy zwykle z dołączonego do opakowania pędzelka. Jeśli produkt jest np. w formie stałej i w opakowaniu nie ma pędzelka, należy wybierać te najcieńsze, przeznaczone do nakładania produktów na mokro.

Klasycznie czy odważnie?

Czarna kreska to najbardziej klasyczne i jednocześnie uniwersalne rozwiązanie. W zależności od grubości i długości możemy dopasować ją właściwie do każdej urody i okazji. Dla kobiet o delikatnej urodzie polecane są również kreski brązowe, szare i grafitowe.

2016-09-15-m-05

Obecnie w drogeriach można znaleźć bardzo szeroką gamę kolorystyczną eyelinerów. Pomagają one wzmocnić efekt makijażu (np. granatowy eyeliner do cieni w odcieniach granatu) lub dodać mu nieco energii (np. zielony eyeliner do makijażu w odcieniach brązu czy złota).

Jak narysować perfekcyjną kreskę?

Narysowanie idealnej kreski wymaga od nas nieco wprawy, ale nie warto się tym faktem zniechęcać. Już po kilku próbach opanujemy sprawę na tyle, żeby wykonać prosty, podkreślający oko makijaż. Wykonanie bardziej wyszukanych, wieczorowych stylizacji z grubą kreską wystającą sporo poza linię oka wymaga już nieco więcej ćwiczeń.

2016-09-15-m-02

Jak nakładać eyeliner – instrukcja krok po kroku:

  1. Wykonaj podstawowy makijaż oka – oczyść skórę, nałóż bazę, podkład i puder, dodatkowo możesz nałożyć cienie do powiek.
  2. Pamiętasz rysunki polegające na łączeniu kropek? Tą samą technikę możesz zastosować rysując kreskę. Wyznacz najpierw jej koniec, przykładając ołówek do skrzydełek nosa i kącika oka. Kreska powiększająca oko powinna kończyć się nieco wyżej niż linia rzęs. Jeśli jej nie podniesiesz, Twoje oczy będą wyglądały na smutne, a powieka na opadającą.
  3. Jeśli masz już kropkę kończącą przyszłą kreskę, zrób pozostałe kropki aż do wewnętrznego kącika oka – tutaj powinny być one najmniejsze, bo również kreska w tym miejscu będzie najcieńsza.
  4. Narysuj cieniuteńką linię łączącą kropki. Jeśli czujesz się na siłach już w tym momencie możesz zacząć ją pogrubiać.
  5. W kąciku wewnętrznym linia powinna być najcieńsza, im bliżej skroni tym kreska grubsza i podnosząca się w kierunku brwi – bardzo delikatnie nadaj kresce odpowiednią grubość.

2016-09-15-m-04